wtorek, 14 lutego 2017

Walentynki

 Modnie jest powiedzieć, że nie obchodzi się walentynek, że to taki badziewny dzień, w który wszyscy są sztuczni. Mówi się, że to tak jakby cały świat jednego dnia obchodził urodziny. No niby nic fajnego, jasne. Ale jak w jeden i ten sam dzień każdy z nas musi wrzucić imprezowy bieg i szaleć na imprezie sylwestrowej, to nikomu nie przeszkadza?
Jakoś mam odmienne zdanie na ten temat. Zdecydowanie bardziej wolę walentynki niż sylwestra, jasne, że najbardziej na świecie jednak lubię swoje urodziny i rocznicę kiedy to poznałam swojego księcia z bajki. Uważam, że każdy ma prawo świętować takie święto jakie uważa za ważne dla siebie i nikt, przenigdy nie powinien nikomu dyktować, kiedy ma iść na romantyczną kolację czy mówić sobie więcej słodkich słówek niż dotychczas.
Żeby była jasność, nie dlatego lubię walentynki, bo prezenty, całuski, kwiatki, niespodzianki i randki. Z tego właśnie powodu kiedyś ich bardzo nie lubiłam… Byłam sama, a to wszystko atakowało z każdej strony! Serduszka, wszędzie te piękne, pękate, idealne, czerwone serduszkaaaa!!! Śpiewające kartki, pierdzące baloniki, czekoladki, poduszki, kapcie, majtki, bukiety, bombonierki, serwetki... wszystko w sercaaaa!
Jeśli myślisz mniej więcej właśnie tak, to przez chwilę pomyśl inaczej. ;)
 Czy wszystko musimy traktować tak bardzo przedmiotowo i materialnie?
Potraktuj ten dzień nie jako święto i wyjątkowy dzień, a jako kolejny powód do zatrzymania się na chwilę i zastanowienia nad tym ile miłości dajesz i ile jej dostajesz od innych. Niech będzie to dla Ciebie impuls do zmian na lepsze, przypomnienie jak ważną rolę w Twoim życiu odgrywają uczucia. Jeśli walentynki mają być powodem, dla którego po miesiącach albo latach wyrazisz wreszcie swoje uczucia, powiesz coś co zawsze grzęzło w gardle, albo zwyczajnie zbliżysz się do kogoś, kto pozornie i tak zawsze był obok, to czemu mamy nazywać je badziewnymi, sztampowymi czy sztucznymi? Nie oceniaj. A czy będziesz je obchodził, świętował czy unikał to już Twoja osobista decyzja.
Mów i okazuj to co czujesz, bo nic w życiu nie jest zbyt oczywiste.
Gadżety: Pepco

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz