poniedziałek, 16 stycznia 2017

Blue Monday

O tym, że poniedziałek sam w sobie jest najgorszym dniem tygodnia nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Ale jak w rankingu wszystkich ponurych i skazanych na nienawiść poniedziałków w roku wynaleźć ten najgorszy z najgorszych?
Kiedy mamy tak krótki dzień, z tak małą ilością słońca, z tak straszną temperaturą i wahaniami ciśnienia, że aż chce się płakać? Kiedy dochodzi do nas, że wszystkie cudowne, oryginalne i jedyne w swoim rodzaju postanowienia noworoczne dały w łeb i za chińskiego boga nie uda nam się ich dotrzymać? Kiedy uświadamiamy sobie, że wszystkie oszczędności i sporą większość grudniowej pensji (którą wspaniałomyślny szef dał nam jeszcze przed świętami…) wydaliśmy już dawno temu, a chwilówka, która poszła na prezenty właśnie puka do drzwi i domaga się spłaty?
To właśnie dziś. Dziś jest ten dzień kiedy depresja wśród społeczeństwa na całym świecie sięga zenitu! 
To właśnie dziś mamy pseudonaukowy, matematycznie wyliczony, najsmutniejszy i najbardziej ponury dzień roku - Blue Monday
W wielu artykułach na jego temat pojawiają się zwroty: „Większość z nas będzie miała wtedy zły humor.” Why?! Nie dajmy sobie dziś wmówić, że mamy zły dzień! Nie dajmy się zwariować! Czemu jakiś naukowiec ma wiedzieć lepiej od nas samych kiedy mamy zły dzień?! Ale co począć skoro ten poniedziałek rzeczywiście zaskoczył nas jak każdy inny, a może nawet trochę bardziej…?

Zima i sezonowa depresja? Nie mają z nami szans jeśli dostarczymy organizmowi odrobinę ruchu, świeżego powietrza i endorfin. Idź pobiegać, zabierz psa na długi spacer, wyskocz na siłownię, albo fitness z kumpelką.
Zrób coś, co zbliży Cię do osiągnięcia Twoich noworocznych postanowieńNie działaj rozpaczliwie i pochopnie, zaplanuj od nowa, przemyśl i zacznij działać metodycznie. Z pewnością miałaś zacząć jeść bardziej zdrowo, bądź wykluczyć z diety jakieś świństwa. Zacznij od dzisiaj, każdy mały krok na przód pomoże poprawić Twój poniedziałkowy nastrój.
Jeśli rzeczywiście trapią Cie problemy finansowe to stań na wysokości zadania, przestań udawać, że nie ma problemu i zmierz się z nim twarzą w twarz. Rozpisz, zaplanuj, zanotuj, policz jak i kiedy oddać to, co jeszcze zalegasz tu i ówdzie, aby bez stresu myśleć o swoich finansach.
Uśmiech i pozytywne nastawienie działają cuda. Uwierz, są na świecie ludzie którzy mają gorzej, a potrafią się uśmiechnąć. Nigdy nie jest aż tak źle żebyś nie mógł odnaleźć w sobie choć odrobinę pozytywnej energii i chęci do działania. 

1 komentarz:

  1. Świetny artykuł, ale ja akurat kocham poniedziałki bo mogę znowu pójść do pracy a ją uwielbiam. Urodziłam się w poniedziałek i uważam, że to był szczęśliwy dzień, zatem jak tu nie lubić poniedziałków?

    OdpowiedzUsuń